Zabıta Memuru Alımı Yapılacak!

Paylaş
 

Devlet Personel Başkanlığı’nın kendi web adresinden yaptığı açıklamaya göre zabıta memuru alımı yapılacağı ve bu alımın 15 kişi olacağı belirtildi. Çekmeköy Belediye Başkanlığı’nın duyurduğu bu haberde en az lise mezunu olmak ve KPSS’den minimum 60 puan almak şartı aranıyor.

Başvuru Detayları

Alınması beklenen 15 zabıta memurunun 5 kişisi KPSS93 puan türünden minimum 60 puan almalıdır. Ayrıca Mahalli idareler, yerel yönetim, büro yönetim ve sekreterlik, büro yönetim ve yönetici asistanlığı, inşaat, inşaat teknikerliği, inşaat teknolojisi, harita, harita kadastro, harita teknikerliği gibi bölümlerin ön lisans programlarından mezun olması gerekiyor. Diğer 5 kişi için herhangi bir bölümün ön lisans programından mezun olmak ve KPSS93 puan türünden en az 60 almak yeterlidir. Son 5 kişilik ekip için ise mesleki ya da teknik lise mezunu olmak ve KPSS93 puan türünden minimum 60 almak gereklidir.

Başvuru Koşulları

Zabıta memuru olabilmek için genel olarak bazı başvuru koşulları mevcuttur. Bunlar, TC vatandaşı olmak, kamu haklarına sahip olmak, işlenilen herhangi bir suçtan mahkûm olmamak, akıl ve bedensel sağlığının yerinde olması, kişi ile ilgili yapılan güvenlik araştırmasının bitiminde göreve başlamasında bir sakınca görülmemesi, daha önceki özgeçmişinde disiplin ve ahlak suçları bulunmaması ve yukardaki mezuniyet ve puan şartlarını taşıyor olmasıdır. Ayrıca kilo ve boy olarak uygun şartları yerine getirmek de gereklidir. Erkeklerde 1,67 m, kadınlarda ise 1,60 m boyda alt sınırdır. Kiloda ise 1 metrenin üzerinde kalan kısmı ile +/- 10 birimden fazla fark olmamalıdır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Belediye ya da www.cekmekoy.bel.tr adresinden alınabilecek olan başvuru formu, nüfus cüzdan fotokopisi, diploma aslı ve fotokopisi, KPSS sonuçlarının çıktısı, 4 tane fotoğraf, işini sürekli yapmasına mani olmadığını gösteren bir belge, erkek adaylar için askerliğini yapmış olduğuna dair belge gerekmektedir. Gerekli belgeler toplandığı taktirde başvurular için 3 ila 7 Aralık 2018 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde alınacaktır. Belgelerin eksiksiz ve tüm koşulları sağlayacak şekilde düzenlenmesi ve teslim edilmesi gerekmektedir.

Bu yazı 247 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun