Zabıta Memuru Alımları

Paylaş
 

Belediye Başkanlıkları kadrolarında münhal olarak bulunan kadrolara KPSS ile alım yapılmaktadır. Bu Belediye Başkanlıklarından biri de Ardeşen Belediye’si de ihtiyacı olan kadrolara KPSS puanı ile alım yapacaktır.

Münhal Kadrolar ve Müracaat

Ardeşen Belediyesinde 3 adet Zabıta Memurluğu kadrosu münhal bulunmaktadır. Bunun için gerekli KPSS 70 puanı ve diğer şartlar verilen ilanda şu şekilde sıralanmaktadır.

Genel Hizmetler Kadrosunda yer alan ve Zabıta Memurluğu ünvanı için aranılan şartlar; cinsiyet farkı gözetmeksizin ve her hangi bir lisans programından mezun olmak gerektiğidir. Bu şartlar ile birlikte 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 48. maddenin ilgili alt bentlerin de belirtilen T.C Vatandaşı olmak ve kamuda belirtilen hakları taşımaktır. Sağlık açısından her koşulda çalışmayı gerektirecek beden ve akil sağlığının yerinde olması müracaat için gereklidir. Güvenlik Soruşturması sonucunun olumlu olması, daha önce çalışmışlığı bulunduğu kurumdan ayrılma sebebi ahlaksızlık veya disiplinsizlik olmamalı taşımaları gereklidir.

Ayrıca münhal kadrolara alımlarda Belediye Zabıta Yönetmeliği Maddelerinden olan ve 13/a bendi gereğince tartı ve ölçü oranının erkekler için 1,67cm, bayanlarda 1,60 cm olmak ve boy kilo dengesinin en az ve en fazla 10 kg fazla olması gereklidir.

Sınav tarihi baz alınarak 30 yaşın doldurulmamış olması ve KPSS puanının bu yıl itibari ile 2018 KPSSP3 gurubundan en az 70 puan alınması gerekli olan diğer şartlardır. Sınav başvuru esnasında boy ve kilo ölçümleri Belediye yetkililerince yapılacak olup müracaatlar ona göre kabul edilecektir.

Rize Ardeşen Belediye Başkanlığına alınacak 3 adet Zabıta Memuru unvanı için gerekli şartlar ilamda bu şekilde belirtilmekte ve alınacak kişilerin 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunu’na tabi tutulacağı belirtilmiştir.

İstenilen Belgeler

3 adet Zabıta Memurluğu kadrosuna müracaat edecek adaylardan istenilen belgeler iş talep formu (belediye internet sitesinden temin edilecek), Nüfus Cüzden Fotokopisi, Diploma onaylı fotokopisi, Sağlıklı olduğuna dair sağlık raporu, vesikalık 2 tane fotoğraf, müracaatların erkek olması durumunda askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan bilgileri gereklidir.

Başvurular 26-30 Kasım 2018 saat 16:30 saatine kadar Rize Ardeşen Belediye Başkanlığı’na bahsi geçen evrakları elden teslim etmek şartıyla başvurular Yazı İşleri Müdürlüğü Servisine yapılacaktır.

Bu yazı 366 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun