Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nden 67 Kadroya Akademik Personel Alımı

Paylaş
 

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden yayınlan ilan içerisinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesine 67 akademik kadro için personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversite rektörlüğünden yapılan açıklama ve resmi duyuruda 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince yapılacak olan başvurular içerisinden üniversitenin fakülte ve meslek yüksek okulu kadrolarına personel alımı yapacağını belirtildi.

Başvuru Şartları

İlgili kadrolara başvurmak isteyen profesör adaylarının Rektörlükte bulunan Personel Dairesi Başkanlığına direk başvuru dilekçeleri, Dr. Öğretim üyesi kadrolarına başvurmak isteyen adayların ise ilgili fakülte dekanlığı ya da meslek yüksek okulu müdürlüklerine başvuru dilekçeleri ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İlanın yayımlanma süresinden sonra adaylara üniversite tarafından tanınan süre 15 gün olarak belirtilmiştir. Başvuru yapan adaylardan T.C. kimlik numaralarını gösteren bir beyan, eğitim durumlarını gösterir mezuniyet belgelerinin noter onaylı fotokopileri, 3 adet fotoğraf, adli sicillerini gösterir bir belge, güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmalarını gösteren belgeden üç kopya, aynı zamanda profesör kadrosuna başvuranlardan 6, doçentlik kadrosuna başvuranlardan 4 er kopya olmak üzere özgeçmişleri, yayınları ve bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya ile başvurmaları üniversite tarafından istenmektedir.

Açılan Kadrolar

Başvuru aşamasında adayların posta veya herhangi bir sebeple belgeleri geciktirmesi halinde başvurularının kabul edilmeyeceğini belirten üniversite müracaat eden adaylardan 657 Sayılı Kanunun 48.maddesindeki gerekleri karşılıyor olmalarını talep ediyor. Üniversite personel alımı yapacağı kadrolar arasında farklı disiplinlerden personeller arıyor. Başvuru yapılabilecek fakülteler arasında tıp fakültesi, mühendislik fakültesi, Ereğli eğitim fakültesi, İktisadi ve idari bilimler fakültesi, fen edebiyat fakültesi, diş hekimliği fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, Karadeniz Ereğli turizm fakültesi, İlahiyat fakültesi, iletişim fakültesi, Ahmet Erdoğan sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu ve Zonguldak meslek yüksek okulu yer almaktadır. Üniversite özellikle doçentlik ve profesörlük için başvuru aldığı kadrolarda alanında uzman ve belli konularda bilimsel çalışmalar yürütmüş olan ve bu konularda akademik yayınları olan profesör ve doçent adaylarının başvurularını almaktadır. Aynı zamanda başvuru yapacak olan adayların http://personel.beun.edu.tr/icerik/12/mevzuat.html adresinde yer alan ve üniversitenin kendisine ait olan ” Üniversitemiz Birimlerinde Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Kadrosuna Atanma İlkeleri” kısmında ki belirtilen şartları sağlamasını istemektedir.

Bu yazı 305 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun